Gdańsk

Gdańsk to miasto z bogatą historią i dynamicznie rozwijającą się infrastrukturą. Niezwykłe zabytki, kameralne ulice Starego Miasta, szeroki wachlarz wydarzeń kulturalnych i sportowych sprawiają, iż z roku na rok wzrasta zainteresowanie przyjazdami do Trójmiasta. Niezwykłość miasta potwierdzają nie tylko liczne zabytki, ale także miejsca, które odegrały ważną rolę w dziejach Polski.

NAJCIEKAWSZE ZABYTKI

Poniżej przedstawiamy najciekawsze zabytki Gdańska, które koniecznie trzeba odwiedzić podczas pobytu w Trójmieście:
· Trakt Królewski
· Złota Brama
· Ratusz Głównego Miasta
· Fontanna Neptuna
· Dwór Artusa
· Panienka z okienka
· Żuraw
· Kościół NMP·
· Przedbramie ul. Długiej (Katownia i Wieża Więzienna)
· Muzeum Bursztynu
· Ulica Mariacka
· Latarnia Morska Gdańsk Nowy Port

Szczegółowe opisy znajdą Państwo na stronie: http://www.gdansk.pl/turystyka,89,685.html

TAJEMNICE GDAŃSKA - OLIWY:

Katedra Oliwska – organy
Kościół pod wezwaniem Trójcy Świętej, Najświętszej Marii Panny i św. Bernarda został wzniesiony jako świątynia cysterska w XIII w. Katedra Oliwska jest najdłuższym kościołem w Polsce. Wspaniałą ozdobę Katedry stanowią rokokowe organy z lat 1763-1788, wykonane przez mistrza Jana Wulfa i Fryderyka Rudolfa Dalitza, które w chwili powstania uchodziły za największe w Europie www.gdansk.pl

Park Oliwski
Początki wspaniałego założenia parkowego w Oliwie należy wiązać z cystersami, którzy w bezpośrednim sąsiedztwie klasztoru założyli ogród warzywno-ziołowy. Obejrzeć tu można rzadko spotykane, cenne gatunki drzew i roślin jak np.: tulipanowiec, jodła kalifornijska, daglezja. Bogatą szatę roślinną upiększają ponadto duże stada dzikich kaczek, łabędzie, a także wszędobylskie wiewiórki. Obok wspaniałej przyrody ogród Oliwski oferuje turystom również inne atrakcje. Wspomnieć tu warto o Pałacu Opatów, będącym cennym zabytkiem budownictwa XVIII w. oraz pracach artystycznych, reprezentujących głównie Wystawę Współczesnej Rzeźby Gdańskiej. www.gdansk.pl

Oliwskie ZOO Gdańskie zoo jest jednym z największych ogrodów zoologicznych w Polsce, atrakcyjnym miejscem rekreacji i edukacji, odwiedzanym corocznie przez setki tysięcy turystów i mieszkańców Trójmiasta. Znajduje się tu dziś około 1177 przedstawicieli 209 gatunków. www.zoo.gd.pl, www.trojmiasto.pl

Kuźnia Wodna
Zabytkowa kuźnia została świetnie wkomponowana w malownicze otoczenie Doliny Oliwskiej. Warsztaty metalurgiczne funkcjonowały na tym obszarze już w XVI stuleciu. Podziwiać można ciekawy pomnik dawnej techniki, na który składają się: dwuczęściowy budynek z trzema kołami wodnymi, staw młyński, młoty, piec grzewczy, ogromne nożyce do cięcia metalu itd.
www.gdansk.pl; www.kuzniawodna.webhost.pl

Dom Bramny
Dom Bramny należy do najcenniejszych atrakcji zabytkowej Oliwy. Zbudowany w XIV w. jako siedziba wójta klasztornego oraz brama rozległego opactwa Oliwskiego. Ciekawą atrakcję zabytku stanowią wkomponowane w ściany aż dwa zegary słoneczne, skonstruowane jeszcze w XVIII w. www.gdansk.pl; www.staraoliwa.pl

Dolina Radości
Położona w bliskim sąsiedztwie zabytkowej Oliwy Dolina Radości stanowi jeden z najbardziej
malowniczych fragmentów gdańskiej przyrody.
Dolina z malowniczym Potokiem Oliwskim stanowiła świetne połączenie dzikiej przyrody z architekturą, w tym również budynkami o wyraźnie produkcyjnym przeznaczeniu. Atrakcję uroczej doliny stanowił też Dwór patrycjuszowski z XVIII w., przepięknie odbudowany w ostatnich latach.
www.gdansk.pl; www.dolinaradosci.pl

NA ZAKUPY

Galeria Bałtycka - najnowsze oraz największe centrum handlowe w Trójmieście. Znajduje się tu 200 sklepów najbardziej znanych marek (min.: Hugo Boss, Deni Cler, Benetton, Tommy Hilfilger, Tru Trusardi, Zara, Apia, Ecco, Aldo, Vistula), zaplecze gastronomiczne oraz punkty usługowe.
www.galeriabaltycka.pl

Alfa Centrum - ponad 70 sklepów znanych marek (min.: Monnari, Quazi, Esprit, H&M, Nine West), restauracje oraz kino.
www.alfacentrum.pl

Galeria Handlowa Madison - Galeria znajduje się w sercu Gdańskiej Starówki. Znajduje się tu ponad sto sklepów (min.: Wittchen, Ecco, Calzedonia) oraz fitness Club Gymnasion.
www.madison.gda.pl

Centrum Handlowe Klif
Trójmiejskie Centrum Handlowe Klif to bardzo eleganckie i ciekawe miejsce zakupów, w którym znajdują się sklepy takich światowych marek jak Jackpot & Cottonfield, MaxMara, Mexx, Molton, Salamander, Henri Lloyd, Rossigniol, Villeroy&Boch.
www.klif.pl

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij